Nauka to problem dla wielu osób, często ciężko jest się skupić, to co czytamy zupełnie wypada nam z głowy i przyswojenie wiedzy okazuje się być bardzo trudne. Zabierając się za naukę warto pamiętać o kilku rzeczach, a na pewno wszystko pójdzie dużo sprawniej.

Bardzo ważna jest organizacja miejsca pracy. Bywają osoby, którym dobrze idzie praca w bałaganie, jednak dużo lepiej jest się skupić w uporządkowanym pomieszczeniu. Dlatego przed rozpoczęciem nauki warto posprzątać miejsce, w którym będziemy się uczyć. Powinniśmy również zadbać o odpowiednie oświetlenie, nasze oczy potrzebują dobrego światła inaczej szybko odczujemy zmęczenie. Mamy już porządek i oświetlenie, możemy brać się do nauki, a no chyba, że w czasie nauki lubicie sobie podjadać. W takim wypadku najlepiej przygotować sobie zdrową przekąską po, którą będziemy mogli sięgać. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić rozpraszania się i wędrowania do lodówki. Warto także pozbyć się innych rzeczy, które mogłyby nas rozpraszać. Wyłączmy telewizor, telefon i inne urządzenia elektryczne. Jeżeli decydujemy się na muzykę, lepiej wybrać coś spokojnego, bardzo fajnie sprawdzają się same melodie ponieważ słowa piosenki mogą nas rozpraszać. No dobra teraz można prać sie za naukę.

Metod nauki jest wiele, jeśli nie znaleźliśmy tej, która najbardziej nam odpowiada, to nie warto ograniczać się do jednej metody. Najpierw zastanówmy się czy jesteśmy wzrokowcami czy lepiej zapamiętujemy ze słuchu. Możemy zaprosić kogoś do wspólnej nauki, jeśli będzie nam łatwiej zapamiętać to co do nas mówi niż to co czytamy, warto obrać taką strategię nauki. Wzrokowcom na pewno pomogą kolorowe zakreślacze czy zrobienie kolejnych notatek. Bardzo ważnym elementem nauki jest powtórka. Po skończonej nauce, wróćmy do początku tematu i spróbujmy powtórzyć wszystko lub część z głowy. Wyszukiwanie informacji w naszej głowie będzie zmuszało nas do myślenia. Po kilku godzinach powtórzmy wszystko znowu od początku. Jeżeli okaże się, że pamiętamy to świetnie, jeśli nie powtórzmy brakujące elementy. No to można zabierać się za naukę. Może wcale nie będzie aż tak trudno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *