Wywody oficjalne to rzecz, z którą każdy z nas miał styczność choćby raz w całym życiu. Z wystąpieniami przed kolegami spotykamy się już w szkołach, gdzie nauczyciele starają się wyszkolić studentów do pełnoletności. Jednak to, czego nauczymy się w szkole nie zawsze przydaje się.

Niepokój przed wystąpieniami publicznymi niekiedy motywuje, aczkolwiek częściej przeszkadza a nawet uniemożliwia wystąpienie. Niektórych dosięga nieraz tak wielka trema, iż mimo nawet sumiennego obeznania nie mogą wyjść przed publiczność i zainicjować mowę.

W większości prac ówcześnie przeważają wystąpienia publiczne. Szkolenie z wystąpień publicznych zademonstruje ci, jak opanować tremę. Stres przed występem wywołuje spieszny oddech, mglistą wypowiedź, mieszanie rozkładu fragmentów wypowiedzi itp.. Trema nierzadko objawia się poprzez przypadłości cielesne – osłabienie, omdlenie itp.

Istnieją jednak metody, które ćwiczą kompetencje opanowania strachu. Nasze nauki umożliwią dokładnie wszystkim odmienić się w wspaniałego oratora. Kwalifikacja występowania przed publiką będzie funkcjonalna dla każdego z osobna – bez związku z tym w jaki ma fach. Czy jesteś szefem, wykładowcą, lekarzem, czy handlowcem.

Zapraszamy na uruchamiane przez grupę-kreatywną szkolenia otwarte – na których zobaczysz, jak za każdym razem opanować lęk .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *